برنامه نویس کیست ؟

برنامه نویس کیست ؟

وقتی میبینم اشخاص کم سن و سال و یا اشخاصی که سواد برنامه نویسی و نرم افزاری ندارند اما در زمینه طراحی سایت با وردپرس و با استفاده از سایت های اپلیکیشن ساز خروجی اپلیکیشن اندروید یا فایل apk میگیرند و به عنوان یک شخص برنامه نویس فعالیت میکنند و با دادن قیمت های خیلی کمی که بازار اصلی طراحی اپلیکیشن و سایت را تحت تاثیر قرار میدهند و به نوعی به دلیل نداشتن هیچ اتحادیه ای در این زمینه و عدم آگاهی مردم در این زمینه تصمیم گرفتم متنی در مورد اینکه یک برنامه نویس به چه شخصی گفته میشود بنویسم 🙂 .

یعنی اصل صحبت من در مورد دغدغه ای است که میخوام توضیح دهم .

برای مثال آگهی هایی که در سایت دیوار منتشر میشود رو تماشا کنید .

برای دیدن آگهی ها کلیک کنیداگر تک تک آگهی هارو بررسی کنید ، مشاهده میکنید اکثرا با وردپرس خیلی ارزان تر از کار واقعی یک برنامه نویس کار میکنند ، که یکی از عوامل خراب شدن قیمت ها در این زمینه است .

کار کردن افرادی که به این صورت کار میکنند ، هیچ مشکل خاصی ندارد ، اما مشکل اصلی عدم آگاهی مردم نسبت به کار حرفه ای است .

مثلا بارها شده که وقتی یک مشتری با من تماس میگیرد ، از من قیمت برای طراحی اپلیکشن سوال میکند ، وقتی به او پاسخ میدم که طراحی اپلیکیشن برای او مثلا ۵ میلیون تومان هزینه دارد ، با کمال تعجب به من پاسخ میدهد : من قیمت ۵۰۰ هزار تومن هم دارم !!!!

خب دفعه ی اول با خودم گفتم ای بابا ، این چی میگه ، آخه مگه میشه اپلیکیشنی که مثلا ۲ ماه زمان نیاز دارد برای طراحی ، شخصی با ۵۰۰ هزار تومن انجام دهد .

اما وقتی تحقیقاتم رو در این زمینه شروع کردم به این نتیجه رسیدم که اشخاصی هستند که از کلمه ی برنامه نویس سو استفاده میکنند و دقیقا یک کار فیک رو به عنوان یک کار اصلی با قیمت خیلی خیلی کمتر به مشتری قالب میکنند .

جالب است بدانید ، اکثر این کارها نتیجه ای که مشتری میخواهد نمیدهد ، بنابراین همین که شخص مشتری با آشنایانش تعامل برقرار میکند و در مورد شکست اپلیکیشن خودش توضیح میدهد که در نتیجه باعث کمتر شدن توجه در این زمینه میشود و یا به بیانی دیگر منجر به سقوط رشته ی مهندسی نرم افزار و برنامه نویسی میشود .با خوندن مطالب فوق شاید دغدغه ی اصلی من رو متوجه شده باشید، خب پس بریم سراغ کار اصل مطلب

برنامه نویس به چه شخصی گفته میشود ؟


خیلی خلاصه خدمت عزیزان عرض کنم ، برنامه نویس دقیقا یعنی خلاف مطالب فوق عمل کند .

یعنی کار اصلی او کد نویسی است و با تلاش چند ساله به جایگاهی رسیده تا بتواند سایت و یا اپلیکیشن طراحی کند .

  • یک برنامه نویس وب سایت از زبان های مختلفی مانند php ، Asp.net ، Html Css و … برای طراحی استفاده میکند .
  • یک برنامه نویس اپلیکیشن از زبان های مختلفی مانند java و یا Kotlin برای طراحی استفاده میکند .بنابراین اگر دنبال کار حرفه ای هستید پس با برنامه نویس های واقعی کار کنید …


نکته : من به عنوان یک برنامه نویس ، از تمام افرادی که باعث بی ارزش شدن کارم شده اند دلخورم ، یعنی قطعا حقی به عنوان حق الناس بر گردن تمامی افرادی که به صورت فیک با نام برنامه نویس کار میکنند هست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *